Uzyskanie odszkodowania za granicą w Berlinie i okolicach – Zagraniczne odszkodowania

Odszkodowania za granicą przysługują osobie poszkodowanej w związku z poniesionymi szkodami rzeczowymi, do których doszlo w wypadku komunikacyjnym. Pieniadze z odszkodowania są świadczeniami należnymi za granicą tym kierowcom, którym przydarzył się wypadek drogowy nie z ich winy. Po wypadku drogowym obowiązuje generalna zasada, że poszkodowany jeśli chce, ma prawo dochodzenia od sprawcy wypadku i jego ubezpieczyciela odszkodowania za granicą czyli rekompesaty za powstałe szkody rzeczowe i/lub osobowe.

Odszkodowania komunikacyjne zza granicy w związku za utrate lub uszkodzenie mienia lub w związku ze szkodami osobowymi są najczęściej wyplacanymi odszkodowaniami za granicą. Odszkodowanie wypłacane za granicą powinno pokryc caly zakres szkód majątkowych i osobowych, które powstaly w momencie wypadku samochodowego. Odszkodowania za granica naleza się zarowno kierowcom jak i pasazerom pojazdu, który ulegl kolizji lub wypadkowi komunikacyjnemu.

Rodzaje odszkodowań dla osób poszkodowanych w Berlinie i okolicach

Poszkodowani w wypadkach drogowych nie z własnej winy mogę liczyć za granica na odszkodowania:

– majatkowe czyli odszkodowania za straty materialne za granica (m.in. zwrot kosztów naprawy auta, kosztow holowania)

– osobowe czyli odszkodowania za straty niematerialne za granica (obrazenia cielesne, bol, cierpienie,utrata zdrowia itp.)

– odszkodowanie za utraconą wartość rynkową pojazdu po wypadku za granica dla właścicieli pojazdów z przebiegiem niższym niż 100.000 km i młodszych niż 5-letnie

– odszkodowania z tytułu tzw. szkody całkowitej samochodu po wypadku za granicą

Odszkodowania za granica dla osób poszkodowanych w czasie wypadków drogowych nalezne są wszystkim poszkodowanym – kierowcom, pasażerom, pieszym itd. Kazda ofiara wypadku na drodze może uzyskać odszkodowanie za granica za doznana utrate mienia, zniszczenie pojazdu, zwrot utraconych dochodów oraz cierpienia fizyczne, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji.

sciej pomagaja nam po wypadku drogowym, kiedy uszkodzeniu lub zniszczeniu ulega nasz pojazd. Powypadkowa pomoc drogowa jest wtedy naszym ratunkiem. Gdy przydarzy nam się nieszczesliwy wypadek drogowy wystarczy, ze zadzwonimy na odpowiedni numer pomocy drogowej, a na pewno otrzymamy pomoc. Zdarza się często, ze pomoc drogowa po wypadku drogowym oferuje wstępną poradę już podczas rozmowy telefonicznej.

Koszt pomocy drogowej w Niemczech po wypadku drogowym w Berlinie i okolicach

Kiedy wezwac pomoc drogowa po wypadku ?

W Niemczech niesprawny pojazd po wypadku drogowym powinien być odtransportowany przez najbliższą pomoc drogową do okolicznego warsztatu lub na parking. Koszt usługi pomocy drogowej na terenie Niemiec może wynieść od 300 do 900 euro, a w pojazdach ciężarowych nawet do kwoty 25.000 euro. Niemieckie pomoce drogowe często żądają natychmiastowej zapłaty, a jeśli to niemożliwe, transportują oe asz pojazd na swój plac, gdzie do dnia odbioru naliczane jest tzw. postojowe – mniej więcej od 15 do 30 € za każdy dzień.

Po wypadku drogowym najszybciej wezwać trzeba pogotowie, dopiero potem takie służby jak policja czy straz pozarna. Dopiero po udzieleniu pomocy przedmedycznej, powinno się przystapic do wezwania pomocy drogowej. Po wypadku, trzeba pamiętać, ze dopiero po spisaniu zeznań oraz wyjaśnieniu okoliczosci wypadku swoje obowiązki może zacząć pełnić pomoc drogowa. Do zadan jakie po wypadku drogowym ma wykonac pomoc drogowa należy glownie usunięcie auta z drogi po to, by umożliwic płynny ruch samochodowy.

ZAPYTAJ EKSPERTA