Kosztorys – opinia Rzeczoznawcy

Niemiecka opinia techniczna,kosztorys naprawy, ekspertyza Berlin

Wycena szkod po kolizji drogowej w Berlinie, wycena wartosci pojazdu po wypadku w Niemczech

 

Po wypadku samochodowym w Berlinie jedną z podstawowych i najważniejszych kwestii dla osoby poszkodowanej nie z własnej winy jest zazwyczaj wycena szkód powypadkowych oraz zlecenie rzeczoznawcy samochodowemu wykonania opinii technicznej np. w Berlinie. Z reguły im szybciej po wypadku lub kolizji na terenie Niemiec szkoda zostanie wyceniona, tym lepiej dla poszkodowanego, który ma prawo dochodzić stosownego odszkodowania za wypadek w Berlinie i poniesione straty.

 

Wypadek w w Berlinie daje możliwość uzyskania przez osobę poszkodowaną niemieckiej opinii technicznej, na podstawie której będzie mogła odbyć się likwidacja szkody, jaka powstała w niezawinionym przez polskiego kierowcę zdarzeniu drogowym. Niemiecka opinia techniczna jest opinią znacznie różniącą się od opinii sporządzanych przez polskich rzeczoznawców samochodowych. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy do końca przekonani w jaki sposób i gdzie likwidować powstałą szkodę komunikacyjną.

Osoby poszkodowane w niezawinionych wypadkach drogowych w Berliniepowinny wiedzieć i zdawać sobie sprawę z dwóch najistotniejszych spraw. Po pierwsze, jeśli zdarzenie miało miejsce na terenie Niemiec i spowodował je inny kierowca możemy dokonać likwidacji szkody na prawie niemieckim (wg prawa kraju miejsca zdarzenia). Po drugie powinniśmy pamiętać, że niemiecka opinia techniczna, jaką jest w stanie sporządzić niemiecki rzeczoznawca samochodowy jest opinią opartą z reguły na niemieckich stawkach roboczogodzinowych, które dla polskiego poszkodowanego są zwykle dużo bardziej lukratywne od polskich. Po trzecie koszty rzeczoznawcze po niezawinionym wypadku w Niemczech są zaliczane do zakresu szkody i zazwyczaj są zwracane lub pokrywane bezpośrednio przez ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia.

Jeśli zatem byłeś uczestnikiem nizawinionego wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech i poniosłeś szkody materialne w postaci zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu skorzystaj z przysługującego Ci prawa do wyboru niezależnego rzeczoznawcy samochodowego z Niemiec w Berlinie. W określonych przypadkach decyzja ta może okazać się wyjątkowo korzystna, a dzięki niemieckiej opinii technicznej sporządzonej przez rzeczoznawcę w Niemczech w Berlinie możliwe będzie uzyskanie lukratywnej kwoty odszkodowania powypadkowego.

Nie zwlekaj! Zadzwoń i dowiedz się więcej ! 

ZAPYTAJ EKSPERTA