Rzeczoznawca Samochodowy w Berlinie i okolicach jest zrzeszony w Stowarzyszeniu Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki

Rzeczoznawca w Berlinie i okolicach jako partner i członek Stowarzyszenia Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT posiada także:

Kontakt z rzeczoznawcą samochodowym w Berlinie i okolicach możliwy za pośrednictwem – tel. lub e-meilem

Wypadek w Berlinie i okolicach – zgłoszenie szkody do Towarzystwa Ubezpieczeniowego w Berlinie i okolicach

Po wypadku lub kolizji drogowej w Berlinie i okolicach do której doszło za granicą – w Niemczech w Berlinie i okolicach , i wskutek którego zostal uszkodzony samochód, poszkodowany w tym zdarzeniu Polak powinien rozpocząć proces jej likwidacji, aby uzyskać przysługujące mu z tego tytułu odszkodowanie.

 

Aby rozpocząć likwidację powstałej szkody poszkodowany właściciel uszkodzonego samochodu ma trzy rozwiązania. Jednym z nich jest to, które najczęściej jako pierwsze nasuwa się na myśl, czyli zgłoszenie szkody do swojego Towarzystwa w Berlinie .

Poszkodowani w wypadkach za granicą Polacy szukają bowiem wsparcia u pracownika swojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego np. w Berlinie , w którym wykupili ubezpieczenie OC. Liczą na to, że polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe pomoże im w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności związanych z likwidacją szkody komunikacyjnej powstałej na terenie Niemiec, w Berlinie i okolicach . Niestety najczęściej okazuje się, że nie otrzymują ze strony swojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego należytej i oczekiwanej pomocy.

Najczęściej bowiem polskie Towarzystwa Ubezpieczeniowe odsyłają swoich poszkodowanych klientów do zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy wypadku lub do reprezentanta ustanowionego na terenie Polski. Zgłoszenie szkody do polskiego reprezentanta zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego również nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem ponieważ likwidacja szkody i otrzymanie należnego odszkodowania może się znacznie wydłużyć w czasie, gdyż reprezentant zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego w Polsce tylko je reprezentuje, a wszystkie najważniejsze decyzje podejmuje ubezpieczyciel zza granicy (po otrzymaniu kompletu dokumentów związanych z wypadkiem w Berlinie i okolicach ).

Dalego najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie powstałej na terenie Niemiec, w Berlinie i okolicach szkody bezpośrednio do zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Może w tym pomóc polskojęzyczny adwokat współpracujący z działającym na terenie Polski Stowarzyszeniem Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT i pomagający poszkodowanym w wypadkach i kolizjach samochodowych Polakom w likwidacji szkody komunikacyjne w Berlinie i okolicach .

Zgłaszając się do polskojęzycznego niemieckiego adwokata współpracującego ze Stowarzyszeniem MOTOEXPERT polski poszkodowany może liczyć na pomoc w wypełnieniu wszystkich potrzebnych do likwidacji szkody dokumentów, które zostana wyslane do właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy wypadku na terenie Niemiec, np. w Berlinie.

ZAPYTAJ EKSPERTA