Zbyt małe odszkodowanie za wypadek lub odmowa wypłaty odszkodowania w Berlinie i okolicach ? – sprawdź co zrobić!

Zdarza sie po wypadkach drogowych w w Berlinie i okolicach zech, ze osoba poszkodowana otrzymuje za małe odszkodowanie lub co gorsza odmowe wypłaty należnego odszkodowania. Najczesciej zdarza się wtedy, gdy poszkodowany dochodzi swoich praw samodzielnie – bez udzialu adwokata lub kancelarii prawnej oraz nie zlecajac wyceny szkod po wypadku samochodem w w Berlinie i okolicach niezaleznemu rzeczoznawcy.

W przypadku szkód materialnych po wypadku na terenie w Berlinie i okolicach bardzo często zaniżane sa wysokości odszkodowan a zawyżane wartosci wrakow pojazdow i zbyt często orzekana jest szkoda całkowita (Totalschaden), co jest korzystne wylacznie dla towarzystwa ubezpieczeniowego. W przypadku szkód osobowych zbyt niskie odszkodowanie za wypadek samochodowy w Niemczech jest nierzadkie.

Adwokaci i niezalezni rzeczoznawcy w Niemczech czesto maja do czynienia ze sprawami, gdzie wypłacono nieprawidlowo naliczone odszkodowanie dla osoby poszkodowanej w wypadku drogowym za granica (w Berlinie i okolicach ). W zwiazku z tym polecany jest w sytuacji, gdy zdarzyl sie wypadek komunikacyjny w Niemczech, jak najszybszy kontakt z niezaleznym rzeczoznawca i niemieckim adwokatem.

Moga oni bezpłatnie zajac sie sprawa i oszacowac szkody komunikacyjne, jakie odniesiono w wypadku drogowym za granica, a nastepnie pomoc odzyskać należna sume odszkodowania ofierze wypadku. Bezplatnie oznacza w tym przypadku to, ze w Niemczech koszty adwokackie i rzeczoznawcze pokryte moga zostac nie bezposrednio przez osobe poszkodowana, ale z polisy OC sprawcy wypadku i czesto sa wyplacane razem z naleznym odszkodowaniem za wypadek samochodowy w Berlinie i okolicach .

Pomoc w dochodzeniu odszkodowania za wypadek w Niemczech w Berlinie i okolicach

W sytuacji kiedy przydarzy nam się szkoda drogowa na terenie w Berlinie i okolicach , odszkodowanie powypadkowe powinno pozwolić nam na przywrócenie stanu sprzed wypadku drogowego i na naprawe uszkodzonego samochodu. Jednakże wielu poszkodowanych po wypadkach drogowych lub kolizjach w Niemczech podkreśla, że wypłacone przez ubezpieczyciela odszkodowanie bardzo często jest zbyt niskie i nie pozwala im na usuniecie szkody i jej następstw, lub co gorsza towarzystwo ubezpieczeniowe w Niemczech z jakichś przyczyn odmawia wypłaty odszkodowania powypadkowego.

Często powodem niezadowolenia osob poszkodowanych po wypadkach w w Berlinie i okolicach jest np. zbyt niska wycena rozmiarów szkody wykonana przez rzeczoznawcę dzialajacego na zlecenie ubezpieczyciela sprawcy wypadku drogowego w Niemczech. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, gdy rzeczoznawca nie uwzględni wszystkich uszkodzonych elementów, lub jego wycena jest nieobiektywa i sporzadzona zgodnie z wytycznymi towarzystwa ubezpieczeniowego. To tylko kilka z przyczyn, które na ogol wpływaja na niezadowolenie poszkodowanych z wysokości odszkodowania za autowypadek na terenie Niemiec.

 

Decyzja ubezpieczalni w sprawie odszkodowania za wypadek drogowy nie musi byc ostateczna!

ZAPYTAJ EKSPERTA