rzeczoznawca samochodowy berlin

Jak przebiega wycena szkód

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC znacznie poprawia psychiczny komfort każdego posiadacza samochodu. Jego brak bardzo często skutkuje wysokimi karami finansowymi oraz przykrymi konsekwencjami w przypadku wypadku samochodowego. Posiadanie takiego ubezpieczenia chroni nas przed ponoszeniem jakichkolwiek kosztów powstałych na skutek zdarzenia drogowego, ponieważ do pokrycia kosztów zobowiązuje się ubezpieczyciel. W przypadku, gdy jesteśmy ofiarami takiego zdarzenia, mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie, które wypłacane jest na podstawie raportu sporządzanego przez rzeczoznawcę samochodowego. Jeśli wypadek samochodowy zdarzy się na terytorium naszego kraju, większość kierowców zna odpowiednie kroki, które należy podjąć. Co zrobić natomiast, jeśli wypadek samochodowy wydarzy się w Niemczech? Jak przebiega wycena szkód po wypadku w Niemczech oraz dlaczego warto zrobić to właśnie na terytorium tego kraju? Odpowiedzi na postawione wyżej pytania poznasz w tym artykule.

Szkoda z OC w Niemczech – jak przebiega wycena szkód?

Każdy kierowca, któremu przytrafił się wypadek samochodowy w Niemczech może skorzystać z wyceny niezależnego, niemieckiego rzeczoznawcy lub poczekać na bezpłatną wycenę na terytorium Polski. Warto jednak mieć świadomość tego, że darmowy rzeczoznawca z polski opłacany jest przez zakład ubezpieczeniowy, w związku z czym jego wycena zostanie przeprowadzona w sposób, który będzie najbardziej opłacalny dla ubezpieczyciela. Skorzystanie z usług niemieckiego rzeczoznawcy jest zatem o wiele bardziej opłacalne, ponieważ taki rzeczoznawca jest w pełni niezależny i obiektywny. Wycena szkod po wypadku w Niemczech odbywa się w oparciu o niemieckie stawki podane w euro, w związku z czym odszkodowanie, które uzyskamy, będzie znacznie wyższe.
Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w niezależnych wycenach szkód powypadkowych. Zrzeszają one rzeczoznawców z całego świata, dlatego jeśli kiedykolwiek przytrafi nam się wypadek samochodowy w Niemczech, warto skorzystać z usług takiej firmy.

Rzeczoznawca z Polski – jak przebiega wycena?

Jeśli nie chcemy przeprowadzać wyceny na terytorium Niemiec możemy skorzystać z usług polskiego rzeczoznawcy, którego opłaca zakład ubezpieczeń, w którym posiadamy wykupione OC. Jest to rozwiązanie, które wiąże się z mniejszym stresem oraz pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy. Sama wycena jednak z dużym prawdopodobieństwem zostanie przeprowadzona na korzyść ubezpieczyciela, w związku z czym otrzymane odszkodowanie może okazać się mało satysfakcjonujące.

ZAPYTAJ EKSPERTA