rzeczoznawca samochodowy berlin

Ubezpieczenie OC to rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, które jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów. Należy pamiętać o regularnym opłacaniu składki ubezpieczeniowej, a w razie zakupu nowego auta, niezwłocznie zgłosić chęć ubezpieczenia go, ponieważ niedopilnowanie tego obowiązku może wiązać się z bardzo wysokimi karami finansowymi oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, w przypadku kontroli policyjnej.

Ubezpieczenie OC jest niezwykle przydatne, ponieważ w przypadku wypadku samochodowego ubezpieczyciel pokrywa wszelkie szkody powstałe w wyniku takiego zdarzenia, niezależnie od tego, czy jesteśmy sprawcą, czy też ofiarą takiej sytuacji. W przypadku, gdy wypadek samochodowy nie został spowodowany z naszej winy, możemy liczyć na odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela na podstawie wyceny szkód przez rzeczoznawcę. Wielu kierowców zastanawia się jednak, jak wygląda ta procedura poza terytorium naszego kraju. Otóż okazuje się, że wycena szkod po wypadku w Niemczech przebiega w podobny sposób.

Wypadek samochodowy w Niemczech – jak wycenić szkodę?

Jeśli przytrafi nam się wypadek samochodowy w Niemczech nie powinniśmy panikować, ponieważ w takiej sytuacji mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wyliczenie szkody po powrocie do Polski. W takiej sytuacji nie musimy płacić za usługi rzeczoznawcy, ponieważ rzeczoznawca jest opłacony przez ubezpieczyciela. Takie rozwiązanie jednak niesie ze sobą ryzyko, że wycena zostanie przeprowadzona na korzyść ubezpieczyciela, a co za tym idzie, otrzymane odszkodowanie nie będzie dla nas satysfakcjonujące.
Drugą możliwością jest skorzystanie z usług firm, które zrzeszają niezależnych rzeczoznawców z całego świata i przeprowadzenie wyceny na terenie Niemiec.

Szkoda z OC w Niemczech – dlaczego wycena szkody bardziej opłaca się na terenie Niemiec?

W razie wypadku samochodowego w Niemczech warto skorzystać z możliwości, którą jest wycena na terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Szkoda z OC w Niemczech wyliczana jest w oparciu o niemieckie stawki, które przedstawione są w euro. Ponadto niemiecki rzeczoznawca jest osobą niezależną, w związku z czym możemy mieć pewność, że wycena zostanie przeprowadzona w pełni rzetelnie oraz obiektywnie, a potencjalne odszkodowanie będzie w stanie zrekompensować nam szkody powstałe na skutek zdarzenia drogowego. Na rynku istnieje wiele firm, które zrzeszają niezależnych rzeczoznawców, dlatego w razie wypadku samochodowego za granicą, warto skorzystać z ich usług, aby przeprowadzić wycenę szkód.

ZAPYTAJ EKSPERTA